Організм дитини з ПАР повністю придушив ВІЛ

25 липня 2017, 09:40
Медики повідомили про випадок одужання дев'ятирічної дитини від ВІЛ

Дитина, ім'я якої не називається, вже 8 з половиною років не приймає ніяких препаратів від вірусу імунодефіциту, повідомляє Національний інститут здоров'я США.

Цій дитині діагноз ВІЛ поставили у віці одного місяця, в 2007 році. Після цього малюк потрапив в групу для проведення експериментальної ранньої антиретровірусної терапії (CHER). Ця терапія дозволяє організму отримати час для того, щоб пристосуватися до ВІЛ і почати з ним боротися до того, як він виснажить імунну систему. Терапія тривала протягом 40 тижнів.

Відео дня

Коли дитині було 9,5 років, дослідники провели ретельні лабораторні та клінічні дослідження для оцінки імунного здоров'я дитини і наявності ВІЛ-інфекції. Вчені виявили резервуар вірусу, інтегрований в мізерну частку імунних клітин, але в іншому не виявили жодних ознак ВІЛ-інфекції. Як відзначають вчені, це - всього лише третій в історії випадок стійкої ремісії ВІЛ у дитини, після того, як на початку життя він пройшов подібну анти-ВІЛ терапію.

"Необхідні подальші дослідження, щоб дізнатися, як викликати довготривалу ремісію ВІЛ у інфікованих дітей. Проте, цей новий випадок зміцнює нашу надію на те, що при лікуванні ВІЛ-інфікованих дітей протягом короткого періоду в дитинстві, ми зможемо позбавити їх від тягаря довічної терапії", - підкреслив Ентоні С. Фоки, доктор медичних наук, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США.

Додамо, що вчені на чолі з Аві Віоларі ретельно досліджували кров дитини і вважають, що у неї немає жодних генетичних особливостей, пов'язаних зі спонтанним контролем ВІЛ. Таким чином, саме терапія в дитячому віці, ймовірно, стала ключем до досягнення ремісії ВІЛ.

Відзначимо, що дослідження ранньої антиретровірусної терапії тривають, зараз її отримують 42 немовляти, перші з яких припинять лікування в кінці 2017 року. Через кілька років з'являться перші відносно масові результати подібного способу лікування.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X