Орбіта китайської космічної станції Тяньгун-2 різко знизилася

25 червня 2018, 11:22

Космічна станція Китаю Тяньгун-2 зробила несподіваний для експертів маневр і змістилася набагато ближче до Землі.

При цьому китайське управління з пілотованих польотів не повідомило про причини таких змін в орбіті станції, пише Science Alert.

За даними астронома Гарвард-Смітсонівського інституту Джонатана Макдауелла, з 13 червня орбітальний модуль опустився зі звичайною висоти близько 390 кілометрів до приблизно 295 кілометрів. Через десять днів станція Тяньгун-2 повернулася на свою звичайну орбіту.

Відео дня

Макдауелл каже, що орбіта Тяньгун-2, швидше за все, була знижена подачею двох гальмівних імпульсів 13 червня.

Цей незвичайний маневр змусив припустити, що космічна станція може бути незабаром виведена з експлуатації. Справа в тому, що її попередник, станція Тяньгун-1, вийшла з-під контролю і впала на Землю у квітні цього року.

"Можливо, це був просто спосіб перевірити надійність двигуна космічної лабораторії через два роки роботи на орбіті як частину тестів на завершення місії", - написав Джонатан Макдауелл.

Тяньгун-2 була запущена у вересні 2016 року для перевірки технологій життєзабезпечення для майбутньої китайської багатомодульною орбітальної станції. Довжина 8,6-тонною станції Тяньгун-2 становить 10,4 метра при максимальній ширині 3,35 метра.

У жовтні 2017 року китайська астронавти прибули на 30-денне перебування на станції - найдовше перебування Китаю в космосі. Велику частину часу Тяньгун-2 працювала в безпілотному режимі. На даний момент станція вже виконала всі завдання, які були перед нею поставлені. Китай має намір запустити перший модуль нової космічної станції під назвою Тяньхе приблизно в 2020 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X