Оксфордський професор заявив, що друзі на Facebook – зовсім не друзі

26 січня 2016, 12:13
Нове дослідження вченого з Оксфордського університету пояснює, чому слід розрізняти друзів і друзів на Facebook

Професор Робін Данбар вивчив взаємини людей з їх друзями на Facebook і в оффлайні, і прийшов до висновку, що в середньому лише 14 з 150 "френдів" з соціальної мережі можуть висловити якесь співчуття у складній ситуації. Лише п'ятьох можна буде назвати "близькими друзями".

Відео дня

Данбар також прийшов до висновку, що кількість у якість не переходить. "У респондентів, у яких був надзвичайно великий список контактів, не спостерігалося збільшення числа близьких друзів, вони швидше просто додавали більше знайомих, тому що більшість соціальних мереж не дозволяють розрізняти ці групи", - пише Данбар.

Оксфордський професор також зазначив, що на кількість друзів на Facebook впливає вік користувача. Якщо середнє число друзів у учасників дослідження становило 150, то у представників вікової групи 18-24 роки "френдліст" був на 282 особи більше. Данбар пов'язує це з тим, що "діти не так розбірливі у визначенні дружби", а соцмережі заохочують додавання друзів, які часто мають досить віддалене відношення до користувача.

На довершення до всього професор Данбар рекомендує не забувати про важливість спілкування обличчям до обличчя. За його словами, дружні відносини мають властивість в'янути, а соцмережі дозволяють сповільнити темпи в'янення". Тим не менш, багатьом електронне спілкування приносить менше задоволення, ніж живе. Тож особисті контакти корисні, щоб друг поступово не опинився в категорії знайомих.

Показати ще новини
Радіо NV
X