Нумо, дівчата! Росія відправить у космос жіночий загін

21 січня 2019, 12:40

Джерело з російської ракетно-космічної галузі повідомило про створення загону жінок-космонавтів. Для жінок в Роскосмосі збираються доопрацювати діючий скафандр "Орлан".

Ламаючи стереотипи про те, що жінка на кораблі - до нещастя, в Росії вирішили відправити космічний корабель винятково з жінками-космонавтами.

Про це інформаційному агентству ТАСС повідомило "джерело у ракетно-космічній галузі." Центр підготовки космонавтів повинен офіційно повідомити про створення жіночого загону 21 січня, але, за даними джерела, невідомо, чи збереглися ці плани.

Відео дня

"Буде сформований повноцінний загін космонавтів з молодих жінок - фахівців ракетно-космічної галузі", - говорить інсайдер ТАСС. Повідомляється, що Роскосмос буде сам шукати космонавток, а не чекати поки вони проявлять ініціативу.

Російська держкорпорація буде готувати новий жіночий загін не тільки для польотів на орбіту, а й для майбутніх місій до Місяця. Агентство пише, що діючий скафандр Роскосмосу "Орлан-МКС" повинні доопрацювати "для використання жінками".

Планується встановлення електроприводів для рук, які, за типом екзоскелета, допоможуть операторам виконувати важкі фізичні роботи за бортом Міжнародної космічної станції (МКС). Хоча, очевидно, що таке посилення рук значно допоможе й чоловікам-космонавтам.

Прес-служба Роскосмосу / ТАСС
Фото: Прес-служба Роскосмосу / ТАСС

Жодна жінка не потрапила в останній набір космонавтів у російський загін, який завершився влітку 2018-го.

Нагадаємо, всього у космосі побувало 59 жінок (ще чотири загинули під час запуску шатлів Columbia і Challanger) проти 509 чоловіків (ще 14 загинули під час різних місій). Першою жінкою-космонавткою у світі стала Валентина Терешкова, яка вийшла в космос в 1963-му.

Її колега Світлана Савицька виходила в космос у 1982-му, 1984-му, і стала першою жінкою на МКС та першою жінкою, яка вийшла у відкритий космос.

Всього, чотири жінки з СРСР і Росії були в космосі. Остання - 42-річна Олена Сєрова - провела на російському сегменті МКС 167 днів і успішно повернулася на Землю в березні 2015-го.

Набагато частіше літали в космос американки - NASA відправило 48 своїх космонавток. Перша, Саллі Райд, пережила справжню невагомість у 1983-му, а дві останні літали зовсім недавно - в червні та грудні 2018-го.

Крім цього, по дві космонавтки є у Канади, Японії, Китаю і по одній - у Великої Британії, Франції, Італії та Південної Кореї.

Зараз на МКС перебуває одна жінка - 39-річна американка Енн Макклейн, яка стартувала з космодрому Байконур у складі екіпажу Союз МС-11 третього грудня 2018-го.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X