Новий елемент таблиці Менделєєва хочуть назвати на честь рок-зірки

6 січня 2016, 12:04
Леммі Кілмістер з групи Motorhead може дати ім'я одному з чотирьох елементів, які нещодавно поповнили таблицю Менделєєва

Принаймні, цього пристрасно бажає шанувальник важкої музики з Великобританії Джон Райт. Він пропонує назвати елемент 113, 115, 117, або 118 "лемміній" (Lemmium).

"Леммі був силою природи і самої сутністю важкого металу. Ми вважаємо доречним порекомендувати Міжнародному союзу теоретичної і прикладної хімії назвати один з чотирьох нових важких металів у періодичній таблиці Леммініум", - вважає автор ідеї.

Відео дня

Райт розмістив петицію на сайті change.org, і у нього вже знайшлося чимало однодумців. Наразі ідею підтримало понад 13,5 тисяч осіб.

Поки що нові елементи таблиці Менделєєва мають тимчасові назви: унунтрій (Uut елемент 113); унунпентій (Uup або елемент 115); унунсептій (Uus елемент або 117) і унуноктій (Uuo або елемент 118). Найближчим часом вчені підберуть їм кращі імена. Ці елементи не зустрічаються в природі. Вчені синтезували їх у лабораторіях.

Леммі (справжнє ім'я Ян Фрейзер Кілмістер) помер 28 грудня минулого року у віці 70 років за відеогрою. Він помер від раку, який музиканту діагностували лише за два дні до смерті.

Показати ще новини
Радіо NV
X