Нова небезпека. Знеболювальні можуть викликати проблеми з серцем

30 вересня 2016, 09:07
Дослідники виявили, що знеболювальні можуть призвести до серцевої недостатності

Прийом знеболюючих препаратів, які є у багатьох домашніх аптечках, збільшує ризик серцевої недостатності. До такого висновку прийшли італійські автори дослідження, опублікованого в The British Medical Journal, передає BBC.

Відео дня

Небезпеку становлять так звані нестероїдні протизапальні препарати (NSAID) - такі, наприклад, як ібупрофен, напроксен і диклофенак. Ці знеболювальі продаються під різними торговими назвами, наприклад, "Нурофен", "Вольтарен" та інші.

У дослідженні, яке провели в Міланському університеті Бикокка, аналізувалися дані 10 мільйонів чоловік, які приймали ці ліки. Середній вік учасників дослідження становив 77 років. Виявилося, що прийом препаратів цієї групи збільшує ризик потрапити в лікарню з серцевою недостатністю на 19%.

Експерти з Британського фонду по боротьбі з серцевими захворюваннями уточнили, що висновки експертів стосуються не тих людей, які приймають подібні ліки час від часу, а тих, хто п'є їх щодня. Але при цьому, наслідки прийому знеболювальних навряд чи будуть помітні у відносно здорових людей молодше 65 років.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X