Норвезькі вчені навчили коней розуміти мову символів

27 вересня 2016, 09:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені з Норвегії заявили, що змогли натренувати коней спілкуватися з людьми, вказуючи мордою в прості символи на дошці.

Нова робота Сесілії Мейдель і її колег з Норвезького ветеринарного інституту показала, що коні здатні зв'язати абстрактний символ з тим чи іншим реальним ефектом. Цей навик вважається доступним лише для невеликого числа тварин, таких як дельфіни, примати або папуги, пише Science Alert.

Відео дня

Кожного коня професійний дресирувальник послідовно висував три великі квадратні картки з контрастними символами — вертикальною рисою, горизонтальною і чисту, без малюнка. Перший варіант відповідав команді "Зніміть з мене попону", другий — "Одягніть на мене попону", третій — "Залиште як є", і ефект від кожної картки демонструвався тваринам.

.jpg

.jpg Фото:

Потім коней навчили робити правильний вибір між трьома картками відразу: вони отримували морквину лише в тому випадку, якщо вказували на символ, що не протирічив наявності або відсутності на них попони в даний момент. У середньому через 10 днів коні почали успішно пов'язувати картки з відповідними діями, а на 14-й день цього навчилися всі тварини.

"Я думаю, що наше дослідження додає даних про когнітивних здібностях коней - про те, як коні здатні вчитися і як вони думають", - сказала провідний дослідник Сесілія Мейдель з Норвезького ветеринарного інституту.

"Коні часто вважаються не дуже розумними, але це дослідження показує, що використовуючи правильні методи можна дійсно навчити їх спілкуватися і висловлювати свою думку, і вони можуть приймати рішення, які здаються нам цілком розумними", - додала вона.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X