Бугагашенька. Фанати Теорії великого вибуху звинувачують Крістофера Нолана в плагіаті

8 жовтня 2020, 09:03

Шанувальники популярного ситкому Теорія великого вибуху стверджують, що Крістофер Нолан запозичив з серіалу теорію про інверсію для свого недавнього блокбастера Тенет.

В одній із серій другого сезону Теорії великого вибуху фізик Шелдон Купер озвучує ідею інверсії точно так само, як її показує Нолан у своєму фільмі.

Про це написав один з користувачів соцмережі Reddit і розмістив відповідний відеоролик.

Відео дня

Ця серія, яка вийшла в ефір у 2009 році, показує, як Шелдон Купер випиває незліченну кількість чашок кави і злегка «злітає з котушок».

Потім він вимовляє монолог про зворотну ентропію. Саме ця ідея лежить в основі Тенета — герої можуть відправлятися назад у часі, повернувши ентропію своїх тіл у зворотному напрямку.

У серіалі Шелдон заявляє наступне: «Давайте переглянемо всю ідеологію ентропії і причинно-наслідкових зв'язків. І тоді Всесвіт буде не розширюватися від центру, а навпаки зменшуватися з можливого майбутнього».

Пост на Reddit моментально обріс коментарями про те, наскільки можливо, що Крістофер Нолан запозичив ідею про зворотну ентропію з популярного ситкому про сексуально стурбованих «ботаніків».

Зрозуміло, ніхто не заперечує, що фільм Нолана містить набагато складнішу сюжетну конструкцію, ніж те, про що каже Шелдон Купер. Настільки складну, що багато глядачів відверто скаржилися, що в фільмі нічого не зрозуміло.

Однак, якщо послухати весь монолог Шелдона, то можна відзначити, що принципи зворотної ентропії дуже точно збігаються з тими, які Нолан взяв за основу для сюжету Тенета.

Як раніше писав НВ, наукова підґрунтя Тенета не є зовсім вже фантастичним, хоча Нолан вдався до низки великих припущень для того, щоб його сюжет працював.

Тенет зібрав понад $200 млн у світовому прокаті в перші кілька тижнів. Однак потім Warner Bros. засекретила дані про касові збори фільму.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X