Німецькі інженери розробили горизонтальний ліфт - відео

25 листопада 2015, 12:43
За час свого існування ліфти ставали швидше і стали витримувати велике навантаження, але це все ті ж коробки, які рухаються вгору-вниз. Компанія ThyssenKrupp Elevator збирається змінити це

Вона працює над ліфтом, який зможе переміщатися не тільки у вертикальній, але і в горизонтальній площині. За словами голови ThyssenKrupp Elevator Андреаса Ширенбека, необхідність у більш сучасних ліфтах скоро зросте, оскільки все більше людей перебираються жити в міста.

Відео дня

На початку поточного місяця компанія представила функціонуючу модель, виконану в масштабі 1:3. Розробка, що отримала назву MULTI, включала дві 10-метрові шахти і чотири кабіни. Вона працювала за допомогою лінійних двигунів. Ліфту ThyssenKrupp не потрібні троси, а в одній шахті може знаходитися відразу кілька кабін.

"Використовувати високі шахти всього для однієї кабіни – очевидна трата внутрішнього простору будівлі. Це як пустити між двома містами один поїзд, що рухається по одній колії", - сказав Андреас Ширенбек Tech Insider.

Керівник ThyssenKrupp Elevator стверджує, що готову модель побудують до грудня наступного року. Кабіни ліфта зможуть розвивати швидкість до 17 км/год. За словами Ширенбека, людям доведеться чекати їх прибуття не більше 30 секунд. Враховуючи, що в одній шахті буде працювати кілька кабін, система MULTI зможе перевозити на 50% більше пасажирів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X