Нічого страшного. У Єгипті вчені розкрили "проклятий" чорний саркофаг

20 липня 2018, 09:28

Єгипетські археологи відкрили таємничий 30-тонний чорний саркофаг і виявили три скелети, зокрема й зі слідами удару по черепу.

Скелети сильно пошкоджені водою, яка просочилася в саркофаг через тріщину, пише Science Alert.

Саркофаг, який виявили на початку цього місяця на глибині понад 5 метрів під землею в житловому районі Олександрії, був оточений легендами. Деякі спостерігачі думали, що в ньому може бути труп Олександра Македонського, оскільки саркофаг відноситься приблизно до 323 році до н.е., тобто незабаром після його смерті. На тому ж місці на глибині п'яти метрів було знайдено 40-сантиметровий фрагмент статуї чоловіка та деякі інші артефакти.

Відео дня

Також ходили чутки про прокляття для тих, хто зважиться відкрити саркофаг. Страхи підігрівалися незвичайним чорним кольором пам'ятника, а також його гігантськими розмірами.

"Саркофаг було відкрито, але ми не постраждали від прокляття", - сказав генеральний секретар єгипетської міністерства старовини Мостафа Вазирі, який опублікував кадри з місця роботи археологів і військових інженерів.

Вазирі додав, що саркофаг незвичайний за своїми розмірами; це найбільший з коли-небудь виявлених у Олександрії.

Вчені впевнені, що жодна з трьох мумій не належить до правлячої династії. У саркофазі не були виявлені ні срібні, ні золоті маски, статуї, амулети або написи, які зазвичай виявляли в похованнях членів царської сім'ї.

Три кістяки, знайдені в саркофазі, були, швидше за все, солдатами. Черепи будуть додатково проаналізовані, щоб зрозуміти їх вік, причину смерті і походження.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X