New Horizons показав перше зображення "краю світу"

1 січня 2019, 12:37

Місія New Horizons показала перший чіткий знімок об'єкта Пояси Койпера 2014 MU69 або Ultima Thule ( "край світу" – НВ), що підтверджує припущення про форму об'єкта.

Про це повідомили на сайті місії.

Новий знімок 2014 MU69 був отриманий за допомогою бортової камери LORRI 30 грудня 2018 року, коли зонд перебував на відстані 1,9 мільйона кілометрів від своєї мети, за 37 годин до мінімального зближення 1 січня 2019 року.

Відео дня

Зазначається, що на зображенні з декількох кадрів, підданому обробці, видно витягнуте тіло, довжина якого приблизно в два рази більше ширини, однак одиночний чи це об'єкт або подвійна система поки неясно.

Станція зробить 140-секундний проліт повз 2014 MU69 1 січня 2019 року, у 05:33 за Гринвічем (07:33 за Києвом – НВ), мінімальна відстань до об'єкта складе близько 3500 кілометрів, що забезпечить здатність знімків до тридцяти метрів на піксель, що в два рази вище, ніж у знімків поверхні Плутона, зроблених New Horizons.

Під час зближення наукові прилади і камери апарату повинні показати, зі скількох насправді тел складається об'єкт, чи є у нього супутник або пилові кільця, розповісти про геологічні особливості, топографії і склад поверхні і наявності у них газової коми.

Передача зібраних даних на Землю триватиме до осені 2020 року. При цьому вивчення цього об'єкта є центральною, проте не єдиним завданням апарату – він буде досліджувати видали ще близько 30 об'єктів пояса Койпера, а також проводити вивчення плазмової, газової та пилової середовища навколо себе.

Місія також пропонує підписатися на New Horizons в Твіттері, де можна приєднатися до бесіди, використовуючи хештеги #UltimaThule, #UltimaFlyby і #askNewHorizons.

Читайте також:

New Horizons – автоматична міжпланетна станція NASAЗ, запущена в 2006 році для вивчення Плутона. Апарат покинув Землю з найбільшою з усіх космічних апаратів швидкістю – 16,26 км/с на момент виключення двигунів.


Ultima Thule ( "дуже далеко", "край світу") – вираз, що вживається як в топографічному значенні вказівки на просторове, буквальне географічне положення об'єкта, так і в ідіоматичним, у вигляді метафори або стежка. Спочатку словосполучення мало на увазі "край землі".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X