Несподівана небезпека. Медики попередили про ризики носіння краватки

11 липня 2018, 11:39

Дослідники з Університетської лікарні Шлезвіг-Гольштейн у Німеччині довели, що краватки погіршують надходження крові до мозку.

Це може викликати проблеми для груп, які вже схильні до ризику через високий артеріальний тиску, пише Science Alert.

За даними нового дослідження, стискаючи вени в шиї, власники краваток можуть створювати нездорове наростання тиску. Попередні дослідження вже пов'язували тісні вузли краватки зі збільшенням тиску на очі і ризиком глаукоми.

Відео дня

"Грунтуючись на попередніх результатах, метою цього дослідження було подальше дослідження впливу того, як краватка може негативно вплинути на мозковий кровообіг", - пишуть дослідники.

Використовуючи МРТ-сканування, група проаналізувала 15 чоловіків-добровольців, які носили краватки, зав'язані до "легкого дискомфорту", і 15 чоловіків-добровольців, які взагалі не носили краватки.

Було виявлено, що мозковий кровообіг в середньому зменшується на 7,5% у чоловіків, які носять краватку, без будь-яких змін у контрольній групі. За словами дослідників, різниця, ймовірно, буде викликана додатковим тиском краватки, оскільки кровотік навколо інших частин тіла не порушувався ні в одній з двох груп.

На думку дослідників, у людей з нормальним тиском зменшення кровотоку, швидше за все, не заподіє шкоди здоров'ю. Однак у курців, літніх людей і пацієнтів з гіпертензією затягування краваток може викликати додаткове наростання кров'яного тиску, а також головні болі, запаморочення і нудоту.

Зазначається, що результати дослідження свідчать на користь менш офіційного дрес-коду.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X