На Нептуні йдуть дощі з алмазів. Тепер ми знаємо, чому

1 липня 2020, 21:02
НВ Преміум

Експеримент групи американських учених показав, що гіпотеза про дивні атмосферні явища на Нептуні й Урані може бути правильною.

Гіпотезу про алмазні дощі висунули багато десятиліть тому. Можливо, першим, хто виступив з припущенням про те, що на деяких планетах можуть існувати такі умови, був британський фантаст Артур Кларк.

Відео дня

У наступні роки гіпотеза обросла формулами і різними теоретичними обґрунтуваннями. Її суть у тому, що на деяких планетах нібито висока температура і великий тиск призводять до поділу вуглеводневих елементів на складові. Зокрема вуглець стискається, перетворюючись на алмази, які буквально тонуть у глибині планети. Адже у газових гігантів немає твердої поверхні.

Однак, досі підтвердження цим теоретичним викладенням не було.

Тепер вчені з американської національної лабораторії SLAC провели експеримент, який свідчить про справедливість гіпотези.

Вчені використовували лазер для проведення точних вимірів, і з'ясували, що вуглець дійсно перетворюється на кристальні алмази.

Результати дослідження було опубліковано в авторитетному виданні Nature.

На Нептуні можуть йти дощі з алмазів (Фото: NASA)
На Нептуні можуть йти дощі з алмазів / Фото: NASA

Дощ з алмазів

Атмосфери Нептуна й Урану складаються переважно з водню і гелію з невеликими домішками метану.

Нижче шарів атмосфери розташований шар дуже щільної і сильно розігрітої рідини, який облягає ядро планети. Цей шар складається з води, метану й аміаку.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X