"Неможливий" двигун в черговий раз довів свою реальність

5 листопада 2015, 12:10
Революційна технологія, яка може зробити далекі космічні подорожі можливими, продовжує доводити свою працездатність. Дослідницька група Eagleworks при NASA провела нові випробування двигуна EmDrive, який також називають "неможливим двигуном", і отримала позитивні результати.

Особливістю EmDrive є те, що він може видавати тягу без будь-якого реактивного викиду. Двигун складається з генератора мікрохвиль (магнетрона) і конусоподібної відбивної камери. Мікрохвильове випромінювання чинить тиск на відбивач. Причому з широкої сторони воно більше. Наслідком стає виникнення тяги.

Відео дня

Принцип роботи двигуна спростовує закони фізики, тому його критикують з самого моменту створення. EmDrive і схожі на нього установки досить регулярно беруть участь у випробуваннях. У минулому році NASA вже тестувало двигун. На тесті він видав 91 мкН тяги.

Аерокосмічне агентство не публікувало результатів нових тестів. Однак, інженер з команди Eagleworks Пол Марч поділився деякими даними на форумі NASASpaceFlight. За його словами, з минулого року двигун був модифікований. Інженерам вдалося скоротити до мінімуму можливий вплив сили Лоренца результати експериментів. Тим не менш, випробувачі отримали близько 100 мкН тяги, яку сам Марч називає "аномальною".

Перший прототип EmDrive був побудований в 2002-му році британським інженером Роджером Шойером. Винахід було піддано критиці з боку вчених, які назвали його "неможливим". У 2008-му році двигуном зацікавилися китайські фахівці. Через два роки вони продемонстрували установку, аналогічну EmDrive, і запевнили, що вона цілком працездатна. У липні поточного року голова аерокосмічного Інституту інжинірингу при Технічному університеті в Дрездені Мартін Таджмар провів власні випробування подібного двигуна і теж відзначив виникнення тяги.

Тим не менш, скептики все ж не вірять у "неможливий" двигун. В першу чергу, тому що поки ніхто так і не дав теоретичного обґрунтування появі тяги в EmDrive. Якщо в результаті двигун вийде за межі лабораторій, це змінить космічні подорожі. Мікрохвильове випромінювання, необхідне для його роботи, можна отримувати за допомогою електрики з сонячної енергії. Теоретично, в цьому випадку двигун може працювати безперебійно, поки не вийдуть з ладу комплектуючі. Як пише журнал Wired, за допомогою EmDrive літальні апарати могли б добиратися до Плутона за 18 місяців.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X