Неандертальці дихали не так, як сучасна людина - вчені

2 листопада 2018, 09:40
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міжнародна команда дослідників реконструювала грудну клітку неандертальця і ​​з'ясувала, як древній родич людини ходив і дихав.

Отримані дані показують, що неандертальці не ходили згорбившись, як вважалося раніше, пише Science Alert.

Антрополог Патриція Крамер з колегами вивчала останки Мойсея - неандертальця, який був знайдений в печері Кебара в Ізраїлі в 1983 році. Завдяки унікальним умовам поховання, його скелет зберігся в майже неушкодженому вигляді.

Відео дня

Команда зосередила свої дослідження на ділянці тіла, яка складається з грудної клітки, хребта і порожнини для серця і легенів. Ця частина тіла має особливе значення, оскільки може повідомити нам про дихання та рівновагу.

Хребет стародавньої людини виявився "втоплений" в грудну клітку глибше, ніж у сучасних людей, ребра внизу розширювалися, а поперекового вигину не було. Як вважають дослідники, з таким хребтом неандертальці могли ходити тільки прямо, а дуже широка грудна клітка прикривала об'ємні легені. Отже, неандертальці дихали глибше, споживаючи більше кисню.

"Широка внизу грудна клітка неандертальців і горизонтальна орієнтація ребер свідчать про те, що неандертальці більше покладалися на свою діафрагму для дихання", - пояснює один з авторів дослідження, Елла Бін з Університету Тель-Авіва.

Судячи з усього, виявлені особливості робили неандертальців сильнішими і витривалішими - дозволяли ефективніше використовувати м'язи за рахунок вродженої здатності споживати більше кисню.

"Неандертальці дуже схожі на нас в культурному плані, але їхній вигляд був помітно іншим. Тому розуміння природи цих відмінностей вкрай важливо для нас. Розуміння їх пристосувань дозволяє нам краще зрозуміти наш власний еволюційний шлях", - говорить співавтор дослідження Патрісія Крамер, антрополог з Університету Вашингтона в Сіетлі (США).

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X