Не вимерла. Вчені виявили на Галапагосах рідкісну черепаху

23 лютого 2019, 11:01

Гігантська черепаха Фернандіна (Chelonoidis phantasticus) була помічена вченими на острові Фернандіна вперше з 1906 року.

Цій тварині, як вважають, понад 100 років, "що означає, що перед нами - найбільший гравець у хованки", зазначають журналісти Science Alert.

Коли Чарльз Дарвін відвідав Галапагоські острови у 1835 році, він виявив вулканічний архіпелаг, у якому мешкало 15 різних видів гігантських черепах. Зараз залишилося всього 10 видів цих тварин, багато з яких перебуває під загрозою зникнення. І ось вчені виявили черепаху, занесену до Червоної книги в категорію "перебуває на межі повного зникнення (можливо, зниклий)".

Відео дня

І ось у середині лютого спільна експедиція еквадорського Національного парку Галапагос і американської некомерційної організації Galapagos Conservancy виявили цю черепаху на острові Фернандіна. Вчені також помітили неподалік багато слідів і послід черепах, що змушує їх думати, що на острові більше тварин цього виду.

На відміну від багатьох інших видів гігантських черепах, які стали жертвами полювання і диких тварин, найбільша загроза гігантській черепасі Фернандіна виходить не від людини і не від тварин. Головна проблема - це суворе середовище проживання, в якому вони живуть. Експерти вважають, що ці істоти могли загинути від "частих вулканічних потоків лави, які майже покривають острів".

Щоб захистити цих істот від подальшого винищення, дослідники відвезли черепаху в центр розмноження гігантських черепах на острові Санта-Крус.

"Для розмноження їм буде потрібно не тільки самка, хоча деякі самки здатні зберігати сперму протягом тривалого часу. Надія ще залишається", - прокоментував знахідку еколог Стюарт Пімм з Університету Дьюка в США.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X