Назустріч Хеллоуїну. У Перу археологи виявили 19 моторошних ідолів

29 жовтня 2018, 09:41

Археологи знайшли дерев'яні статуї в перуанському місті Чан-Чан, яке в доколумбовій Америці булог центром культури Чиму з 1250 по 1470 роки.

Їм близько 800 років, і, можливо, вони служили фігурами-оберегами, пише Science Alert.

"У проході, недавно знайденому в цитаделі Чан-Чаня, було виявлено 19 дерев'яних ідолів, покритих глиняними масками", - заявила міністр культури Патриція Балбуена на прес-конференції.

Відео дня

Різьблені ідоли, віком понад 750 років, були розміщені в прямокутних поглибленнях уздовж 30-метрового коридору. Вчені вважають, що цей коридор був проходом до святилища або площі.

Кожен з ідолів - близько 70 сантиметрів у висоту, і кожна з фігур отримала своє власне обличчя і характер. Маски виконані з бежевої глини, і кожен ідол несе якийсь аналог щита на спині.

"Ми припускаємо, що вони свого роду охоронці. Вони можуть належати до середньої стадії Чан-чан, між 1100 і 1300 роками н.е., і ми будемо говорити про найстаріші скульптури, відомі в цьому регіоні", - сказав археолог Генрі Гайозо Рульі.

На додаток до статуй, зовнішні стіни проходу були прикрашені малюнками по глині. Серед зображень переважають хвильові мотиви, малюнки, що зображають рибальські сітки і сувої. Розпис також містить зображення "місячної тварини", важливого символу в прибережних доколумбових культурах.

Чан-Чан, який був внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1986 році, був найбільшим містом в доколумбової Америці і найбільшим містечком в світі з більш ніж 10 000 будинків. Він процвітав приблизно з 900 до 1470 року нашої ери, коли він був переможений і включений в Імперію інків. З цього моменту місто прийшло в занепад.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X