Навіть одна сигарета на день загрожує інфарктом - вчені

27 січня 2018, 15:48

Люди, які викурюють навіть по одній сигареті на день, мають на 50% більше шансів дістати інфаркт і на 30% - інсульт, ніж некурці, повідомляє Бі-бі-сі з посиланням на дані британського медичного журналу BMJ.

Звичка викурювати по 20 сигарет на день призводить у середньому до семи серцевих нападів у групі зі 100 осіб середнього віку. Навіть якщо вони різко скоротять кількість викурених сигарет до лише однієї на день, це все одно викличе серцевий напад у трьох.

Відео дня

При цьому саме серцево-судинні захворювання, а не рак, являють для курців найбільшу небезпеку і відповідальні за 48% передчасних смертей, викликаних курінням. Низка досліджень в області раку легенів підтверджує, що скорочення викурених сигарет призведе до пропорційного скорочення завданої організму шкоди.

"Курці скорочують кількість викурених сигарет, думаючи, що з ними все гаразд, і насправді так і є, якщо мати на увазі тільки рак. Але для серцевих захворювань, які вони можуть отримати з більшою ймовірністю, ніж рак, це не працює", - зазначив керівник дослідження Аллан Хекшоу.

У журналі було опубліковано аналіз результатів 141 дослідження.

Нагадаємо, що за даними Світового банку, в Україні 40% смертей чоловіків і 22% жінок працездатного віку є наслідком вживання алкоголю.

Показати ще новини
Радіо NV
X