Науковці обурені: в ПАР дозволили торгувати рогами носорогів
Таке рішення ставить і без того дуже рідкісних тварин на межу повного знищення, пише National Geographic.
За останніми даними, на планеті мешкає не більше 29 500 носорогів, при цьому 70% з цього числа живе на території Південної Африки. У 2007 році тут було вбито 13 носорогів, і навіть ця невелика кількість змусила Державний департамент з охорони природи ввести мораторій на торгівлю рогами носорогів. Щоправда, бажаної мети заборона не досягла: за минуле десятиліття обсяги браконьєрства виросли багаторазово: так, у 2016 році загинуло вже 1 054 носорогів.
Вважаючи заборону на торгівлю рогами незаконною, власники ферм по розведенню носорогів звернулися до суду. Після багаторічної тяганини питання було винесено на розгляд Конституційного суду ПАР, і нещодавно він прийняв рішення на користь торговців. Купувати і продавати роги дозволено за наявності ліцензії.
- Читайте також: Носорогам в бельгійському зоопарку будуть відпилювати рогу, щоб захистити від зловмисників
У ПАР живуть і білі, і чорні носороги. На внутрішньому ринку країни попиту на органи носорогів немає: замовлення надходять з В'єтнаму і Китаю, де їх прийнято використовувати в традиційній медицині. В залежності від виду і віку особини, ріг важить від 1,5 до 4 кг; вартість кілограма може досягати 45 000 — 60 000 доларів США.
Захисники тварин не сумніваються, що з виходом торгівлі з тіні браконьєри наростять обсяги своєї діяльності, і в результаті ці рідкісні ссавці будуть гинути ще частіше. Вчені впевнені, що у браконьєрів і контрабандистів проблем з отриманням дозволу не виникне. Навіть іноземцям закон дозволяє вивозити до двох рогів, придбаних офіційно.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.