NASA зафіксувало дивні спалахи над поверхнею Землі

16 травня 2017, 14:13
Супутник NASA зафіксував протягом року спостережень 866 таємничих спалахів над Землею

Спочатку ці спалахи фіксувалися тільки над поверхнею води, їх вважали сонячним світлом, відбитим від поверхні океану. Однак їх вдалося зафіксувати і над сушею, пише Science Alert.

Відео дня

"Ми знайшли досить багато дуже яскравих спалахів над землею. Коли я вперше побачив це, я подумав, що там є деяка кількість води або озеро, від якого відбивається сонце. Але відблиск був досить великий, а великого озера там немає", - розповідає Олександр Маршак з Центру космічних польотів Годдарда NASA.

Серед можливих причин цього явища вчені називають частинки льоду в атмосфері, які з'являються в результаті підвищення температури води. Вони утворюються у високих перистих хмарах на висоті 5-8 км.

"Джерела спалахів, безумовно, не на землі. Це, безумовно, лід, і, швидше за все, це - сонячне відбиття від горизонтально орієнтованих його частинок", - підкреслив Олександр Маршак.

Таким чином, вчені спростували висловлену в кінці минулого століття гіпотезу астронома Карла Сагана про те, що такі спалахи над сушею інших планет можуть свідчити про наявність життя на них.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X