NASA провело випробування двигуна для польотів на Марс

24 березня 2017, 10:19
Ракетний двигун RS-25 з новим контролером польоту був успішно випробуваний в космічному центрі NASA Stennis

Цей двигун призначений для ракет-носіїв Space Launch System (SLS) і запусків кораблів Orion на Марс, пише Space REF.

Саме блок контролера польоту є ключовим компонентом для забезпечення безпеки і надійності ракети. Він дозволяє здійснювати коригування польоту в режимі реального часу шляхом відстеження критичних робочих умов, таких, як швидкість роботи турбонасосів, тиск і температури згоряння.

Відео дня

Новий контролер для двигуна RS-25 є значним кроком вперед порівняно з тим, який використовувався раніше - його продуктивність перевищує показники аналогів в 20 разів.

"Тільки подумайте про всі досягнення в галузі обчислювальної техніки та електроніки, які відбулися за останні роки, і ми змогли включити ці досягнення в контролер. Ми змогли збільшити швидкість обробки даних, додати пам'ять і значно підвищити надійність всієї мережі зв'язку контролера", - розповідає Ден Адамські, директор програми RS-25.

Надалі цей контролер буде встановлений на одному з чотирьох льотних двигунів, які допоможуть першого запуску ракети Space Launch System.

Вогневе випробування пройшло на полігоні космічного центру NASA і і тривало 6 хвилин 20 секунд. На відео, розміщеному на сайті NASA, будь-яких аномалій під час випробувань не видно.

Показати ще новини
Радіо НВ
X