NASA попередило про зближення Землі з астероїдом

2 жовтня 2018, 08:04

Очікується, що гігантська космічна скеля, що отримала назву Asteroid 2018 SP1, 3 жовтня наблизиться до Землі.

Астероїд наблизиться до Землі на відстань 0,03926 астрономічних одиниць, або 15,28 місячних відстаней, або 5,87 млн км, повідомляє Express.

За оцінками NASA, розміри астероїда становлять від 70 до 160 метрів. Як зазначає британська Express, якщо правдива верхня оцінка, то астероїд більше, ніж знаменита вежа з годинником Біг Бен або колесо огляду London Eye. У Києві висоту приблизно в 160 метрів мають будівлі бізнес-центрів Парус і Гулівер. А ось висота дзвіниці Києво-Печерської Лаври - менш ніж 100 метрів.

Відео дня

Лабораторія реактивного руху NASA в Пасадені, штат Каліфорнія, класифікувала SP1 як навколоземний об'єкт. За словами вчених, такі об'єкти - "це астероїди і комети з орбітами, які знаходяться в межах 28 мільйонів миль від орбіти Землі навколо Сонця, і NASA вивчає їх з 1970-х років".

Астрономи NASA вперше помітили астероїд SP1 19 вересня цього року, всього за 16 днів до того, як він зблизиться на мінімальну відстань із Землею. Після цього астероїд наблизиться до планети Венера 3 листопада 2018 року. Потім в 2051 році астероїд SP1 зробить чергове зближення з Землею вранці 2 жовтня.

Після того, як SP1 пролетить повз Землю, ще п'ять астероїдів до кінця жовтня будуть наближатися до нашої планети. Два астероїди пройдуть 7 жовтня і 17 жовтня, ще два - 18. 29 жовтня до Землі наблизиться найбільший астероїд з цієї п'ятірки. При цьому раніше в NASA відзначали, що в найближчі сто років ймовірність зіткнення будь-якого з відомих астероїдів із Землею практично дорівнює нулю.

Раніше НВ повідомляло, що два японських мініробота MINERVA-II1 відділилися від японського автоматизованого зонда Хаябуса-2 і незабаром успішно сіли на поверхню астероїда Рюгу. За інформацією японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA), вони стали першими в світі мобільними роботами, які висадилися на поверхню астероїда.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X