NASA показало панораму Марса під час пилової бурі

10 вересня 2018, 08:02

Космічне агентство NASA опублікувало 360-градусну панораму Марса під час пилової бурі.

Марсохід Curiosity зняв цю панораму на гірському хребті Віри Рубін, повідомляється на офіційному сайті NASA.

Вона дозволяє побачити не тільки навколишню місцевість, а й шар пилу, який осів на ровері під час негоди. За словами Ашвина Васавади, наукового співробітника проекту Curiosity в Лабораторії реактивного руху НАСА в Пасадені, штат Каліфорнія, ровер ніколи не стикався з такою кількістю змін кольору і фактури.

Відео дня

На фотографії помітний корпус апарату, покритий шаром пилу, а також марсіанська область Стоер, де ровер проведе найближчим часом буріння грунту.

При дослідженні Curiosity хребта Віри Рубін, дві спроби пробурити породу і взяти проби грунту зірвалися. Зараз вчені намагаються зрозуміти, що зробило камені такими твердими. Вони вважають, що в минулому хребет омивали підземні води, які зіграли роль в утворенні дуже твердого мінералу на його поверхні.

Інженери планують взяти ще два зразка грунту в вересні. У жовтні ровер попрямує до гори Еоліда, де розташовуються райони, багаті глиною і сульфатними мінералами.

Як розповідало НВ, інженери Лабораторії реактивного руху NASA сподіваються, що контакт з марсоходом Opportunity вдасться встановити до січня. При цьому основний етап пошуку ровера закінчиться вже через місяць. Інженери вирішили припинити спроби зв'язатися з Opportunity на початку 2019 року.

Раніше НВ повідомляло, що ровер Curiosity сфотографував сам себе під час масштабної пилової бурі, яка бушувала на Марсі ще з кінця травня. На знімку видно, що через буревій марсохід покритий коричневим пилом.

Показати ще новини
Радіо NV
X