NASA показало нові знімки Юпітера

8 січня 2018, 08:57

Космічне агентство NASA представило нові кольорові зображення Юпітера на основі знімків з апарату Juno.

Зонд Juno передав ці кадри в грудні 2017 року, на їх обробку знадобилося близько місяця, пише Science Alert.

Камера зонда працювала з відстані 8 300 миль при масштабі в 5,8 км на піксель. Вихідні, чорно-білі варіанти нових знімків стали доступні в кінці грудня минулого року. Потім їх обробляли в спеціальній програмі JunoCam.

Відео дня

"Він, звичайно, дуже милий, як для планети, але якщо ти підберешся до нього надто близько, Юпітер тебе вб'є", - прокоментував свою роботу над знімками британський графік Шон Доран, який регулярно допомагає NASA з обробкою кадрів з космосу.

Відстань від зонда до Юпітера зазвичай досить велика, щоб звести до мінімуму вплив жорстких радіаційних полів планети на електроніку апарату. Проте, кожні 53 дні Juno наближається до планети і передає на Землю її нові фотографії.

NASA запустило зонд Juno в 2011 році, і було потрібно майже п'ять років, щоб апарат досяг Юпітера. NASA розраховує, що зонд Juno залишиться на орбіті Юпітера, принаймні ще кілька років, і буде передавати на Землю неймовірні нові кадри.

Проте, космічне агентство, врешті решт знищить зонд вартістю мільярд доларів. Це дозволить запобігти його випадковому падінню на супутник Юпітера Європу, на якому, теоретично, можливе життя.

Раніше НВ повідомляло, що завдяки зонду Juno, стало відомо, що величезний антициклон, який називається Великою Червоною плямою, йде в атмосферу Юпітера на 350 кілометрів. Відкриття було зроблено за допомогою мікрохвильового радіометра MWR. Найяскравіші області Великої Червоної Плями відповідають відносно теплому ядру урагану, яке оточують більш холодні зовнішні вихори. Перепад температур в його теплих і холодних точках перевищує кілька сотень градусів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X