Мало Землі. Як NASA перетворить місячний кратер на величезний телескоп - фото
НВ Преміум

Мало Землі. Як NASA перетворить місячний кратер на величезний телескоп

9 квітня 2020, 20:00

Що потрібно знати про проект NASA LCRT

У NASA опублікували деталі проекту Lunar Crater Radio Telescope (LCRT), який передбачає використання великого кратера на зворотному боці Місяця як радіотелескопа.

Н езважаючи на досягнення сучасної астрономії, новітні телескопи залишаються недостатньо потужними для того, щоб спостерігати за далеким космосом.

Відео дня

Земні обсерваторії, які розташовані на гірських вершинах островів посеред океану все одно не можуть подолати атмосферні перешкоди і приймати різні види космічного випромінювання.

Орбітальні телескопи також залежать від радіоперешкод і шумів навколоземного простору, не кажучи вже про те, що незабаром величезна кількість супутників на орбіті може значно знизити їх ефективність.

А якщо розмістити телескоп на Місяці?

До такої ідеї недавно прийшли фахівці з NASA і днями представили план проекту LCRT, згідно з яким кратери на зворотному боці Місяця можна використовувати як потужний телескоп.

Як можна побудувати телескоп на відстані майже 400 тис. км і чому природний супутник Землі може виявитися ідеальним варіантом для космічних спостережень — з'ясуємо разом.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X