NASA припустило існування стародавнього океану на Хароні

19 лютого 2016, 17:37
В NASA вивчивши знімки, отримані космічним апаратом New Horizons прийшли до висновку, що під поверхнею супутника Плутона Харона міг знаходитись стародавній океан, пише N+1 з посиланням на сайт відомства

На фотографіях, зроблених в липні 2015 року видно систему тектонічних розломів у вигляді кряжів, уступів і долин, глибина яких сягає 6,5 кілометрів. Спостерігаючи таку деформацію поверхні космічного об'єкта, вчені припустили, що супутник Плутона колись в минулому збільшився в обсязі.

Відео дня

За даними NASA, верхній шар Харона переважно покритий кригою, проте коли супутник був молодим, тепло, яке виділялося при розпаді радіоактивних елементів, підігрівало його.

Фахівці вважають, що тоді поверхня Харона була досить теплою для того, щоб лід на її верхніх прошарках танув і йшов всередину, створюючи підповерхневий океан. Вже згодом, супутник остигав і океан поступово замерзав, збільшуючись в обсязі. В свою чергу, крига виходячи на поверхню, створювала неоднорідності рельєфу, які можна спостерігати сьогодні.

Раніше у розділі Наука повідомлялося, що NASA за допомогою зонда New Horizons отримало вражаючі фотографії заходу сонця на Плутоні, на яких чітко видно гірські хребти планетоїда, які відбивають сонячне світло.

Показати ще новини
Радіо НВ
X