NASA опублікувало вражаючий знімок Малої червоної плями на Юпітері

5 серпня 2017, 20:27
Астрономи космічного агентства NASA показали знімок величезного планетарного вихору, відомого як Мала червона пляма Юпітера

Зображення було отримано з зонда Juno в липні 2017 року, повідомляє офіційний сайт NASA .

Фотографію з космічного апарату обробляли вчені Геральд Ейхштадт і Шон Доран. Зображення перевернуто таким чином, що вершина насправді є екваторіальною областю Юпітера, а нижня частина фотографії з Малою червоною плямою - північним полюсом планети.

Відео дня

Діаметр Малої червоної плями Юпітера становить приблизно 6000 км. Це приблизно половина діаметра Землі (12,7 тисяч кілометрів) і практично весь діаметр Марса (6,8 тисячі кілометрів). Вчені спостерігають за цим атмосферним вихором з 1993 року. Цікаво, що колір плями час від часу змінюється від червоного до майже білого.

Знімок був отриманий 10 липня 2017 року, коли космічний корабель Juno з камерою JunoCam розташовувався від хмар Юпітера на відстані 11 тисяч кілометрів.

Раніше НВ повідомляло, що в кінці липня космічне агентство NASA представило зображення Великої червоної плями Юпітера в тих кольорах, в яких їх побачило б око людини.

Показати ще новини
Радіо НВ
X