У NASA хочуть використовувати МКС до 2030 року

14 вересня 2021, 02:09

Керівник пілотованої програми Національного управління США з аеронавтики та дослідженню космічного простору (NASA) Кетрін Лідерс заявила про бажання використовувати Міжнародну космічну станцію (МКС) до 2030 року.

"МКС - це важливий проект для нас, ми продовжуємо використовувати станцію та сподіваємося продовжувати до 2030 року. Управління працює над продовженням терміну її експлуатації, щоб розробляти системи, здатні допомогти людям висадитися на Місяці", - повідомила Лідерс.

Відео дня

Нещодавно Комісія з безпеки країн-учасниць МКС рекомендувала продовжити використання станції після 2024 року.

У той же час, Науково-технічна рада Роскосмоса прийняла рішення про створення нової Російської орбітальної службової станції. Російські чиновники впевнені, що «використовувати російський сегмент станції МКС після 2024 року може бути ризиковано».

Зараз на МКС працює 65 експедиція в складі росіян Олега Новицького та Петра Дуброва, американців Марка Ванді Хая, Шейна Кімброу та Меган МакАртур, японця Акіхіко Хосіде (командир станції) і француза Тома Песке.

Раніше НВ писав, що при обстеженні Міжнародної космічної станції космонавти знайшли непрямі тріщини на найстарішому модулі - Зоря (Zarya).

Російські інженери відзначили, що ці тріщини поверхневі, але з часом вони можуть стати більшими.

Слухайте подкаст на цю тему

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X