NASA готує новий тип ракети для далекого космосу

14 серпня 2017, 14:38
Космічне агентство NASA і компанія Ad Astra готуються до 100-годинного тесту плазмової ракети

Ракета нового типу працює, нагріваючи неон або аргон до високих температур за допомогою магнітних полів, пише Ars Technica .

Розпечена плазма потім вистрілюється з ракети на великій швидкості, тим самим забезпечуючи рух. Такий двигун може бути використаний тільки в невагомості, наприклад, для старту корабля з околопланетної орбіти або як останній ступінь ракети.

Відео дня

"Компанія нині проводить кілька нетривалих випробувань двигуна та готується до тривалішого, 100-годинного, тесту. Після його проведення наступного року двигун буде готовий до реальних місій", - зазначають журналісти.

Спочатку компанія планує використовувати плазмову ракету як засіб для перевезення вантажу на Місяць або на Марс. З живленням від сонячних батарей ракета матиме відносно низьку тягу і, отже, буде рухатися повільно, але ефективно. Але якщо вона буде устаткована ядерним реактором, то колись зможе досягти більш високих швидкостей, які дозволили б людям швидко подорожувати Сонячною системою.

Додамо, що розроблення двигуна нового типу ведеться вже кілька років. У 2015 році компанія Ad Astra виграла 10-мільйонний тендер на будівництво міжпланетного плазмового двигуна Vasimr, здатного доставити експедицію на Марс менш ніж за сорок днів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X