NASA досліджує Титан — один із супутників Сатурна, де можливе життя. Що відомо про цю місію, і чи знайдуть там інопланетян?

17 серпня 2021, 20:03
НВ Преміум

Титан — одне з найцікавіших місць у нашій Сонячній системі. Зараз ми розповімо, чому NASA планує дослідити найбільший супутник Сатурна і що ми потенційно можемо там знайти.

Титан є одним із найзахопливіших небесних тіл у Сонячній системі. Перше, чим він явно виділяється, — наявність атмосфери, якої немає в жодного з інших 150 відомих супутників планет. Її товщина сягає десь 400 кілометрів, а складається вона на 95% з азоту земній атмосфері його «усього лише» 75%), метану, вуглекислого газу й інших продуктів фотолізу метану. Саме ця газова оболонка є хорошим захистом для небесного тіла від довколишнього космосу, який насправді не такий доброзичливий, яким він здається, коли ми дивимося в небо безхмарної ночі на пляжі.

Відео дня

Однак Титан привернув увагу вчених не тільки завдяки своїй гарній газовій оболонці, що вкриває його від космічних поглядів, а й великою кількістю рідини на поверхні — там є океани, моря, річки, озера й навіть дощі. Штука в тому, що ці моря, річки й озера містять не воду, а суміш метану й етану, у якій розчинений азот.

Підземний океан, хоч і складає його вода, дуже щільний і солоний, що практично (але не цілковито) виключає існування в ньому життя — як мінімум того, що відоме нам. Також він може бути основою кріовулканізму. Сам факт наявності рідини на поверхні Титана робить його одним із найімовірніших місць, де ми потенційно зможемо виявити цікаві форми життя, які, можливо, живуть трохи інакше, ніж земні.

Озера на поверхні Титана (Фото: NASA)
Озера на поверхні Титана / Фото: NASA

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X