Найбільший в світі радіотелескоп зробив своє перше відкриття

12 жовтня 2017, 08:10
Китайський радіотелескоп FAST, який встановлений на південному заході Китаю, за рік з початку роботи в пробному режимі виявив два пульсара

Ці пульсари, або нейтронні зірки, розташовані на відстані 16 000 і 4100 світлових років від Землі, повідомляє агентство Сіньхуа.

Пульсари, позначені як J1859-01 і J1931-01, мають період обертання 1,83 і 0,59 секунди відповідно. Як повідомив старший науковий співробітник Державної астрономічної обсерваторії Китаю Лі Ді, ці пульсари були виявлені 22 і 25 серпня, коли FAST здійснював дрейфове сканування південній галактичної площини. Відкриття у вересні було підтверджено австралійським телескопом Parkes.

Відео дня

Як правило, для таких гігантських і складних радіотелескопів, як FAST, потрібна пробна експлуатація терміном від трьох до п'яти років.

"Те, що FAST вдалося зробити таке відкриття вже в перший рік роботи, дійсно надихає", - зазначив заступник директора проекту FAST Пен Бо.

Телескоп FAST розміщений в природному карстовому поглибленні гірського району провінції Гуйчжоу. Він був запущений в пробну експлуатацію у вересні 2016 року. За розміром апертури і чутливості приймального пристрою FAST не має аналогів в світі. Апаратура діаметром 500 метрів складається з 4450 відбивачів і займає площу 30 футбольних полів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X