На звалищі в Британії знайшли кістку Святого Климента

4 травня 2018, 07:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У смітті, який зібрали в центрі Лондона, був знайдений фрагмент кістки, який, можливо, є реліквією Святого Климента.

Працівники фірми з утилізації відходів виявили шматок кістки в невеликому червоно-золотому футлярі, пише Daily Mail.

На футлярі був напис "Ex. Oss. S. Clementis" - латинське скорочення Ex. Oss. означає "з кісток". Цей напис дав привід припустити, що в футлярі міститься фрагмент мощей четвертого папи Римського, який був убитий майже 2 тисячі років тому на території Криму.

Відео дня

"Це релікварій, запечатаний струною і воском в знак автентичності ящик, з фрагментом кістки, позначених ім'ям Климента, одного з ранніх пап. Сам ящик був створений через сторіччя після смерті Климента і, без вуглецевого датування, неможливо визначити, скільки років цій кістці", - пояснила Кандида Мосс, професор теології в Університеті Бірмінгема.

Компанія зі збору відходів Enviro Waste заявляє, що збирає сміття з будинків і офісів, тому не може визначити, звідки була доставлена ​​кістка.

"Ви можете уявити собі наше здивування, коли ми зрозуміли, що наші клінінгові команди знайшли кістку, що належить папі. Це не те, що ви очікуєте побачити, навіть в нашій роботі. Ми часто стикаємося з деякими дивними і чудовими речами, але ми безумовно не очікували знайти фрагмент кістки апостола", - зізнався Джеймс Рубін, власник Enviro Waste.

На думку експертів, реліквія могла потрапити в Англію в якості трофея за часів Наполеонівських воєн.

Климент I - апостол від сімдесяти, четвертий папа Римський. Широко шанувався в Стародавній Русі. Це один з перших християнських проповідників на територіях Північного Причорномор'я, які потім через тисячу років стануть землями Київської Русі. За переказами, близько 98 року був засланий з Риму в каменоломні Інкерману, де проповідував. Зустрів мученицьку смерть в Херсонесі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X