На зовнішній поверхні МКС виявили бактерії з Мадагаскару

30 травня 2017, 17:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені Роскосмосу виявили на зовнішній поверхні Міжнародної космічної станції планктон з Баренцева моря і бактерії з Мадагаскару

Такі знахідки були зроблені в результаті експерименту Тест, який тривав з 2010 по 2016 рік, пише Роскосмос.

Космонавти зібрали 19 проб космічного пилу з поверхні МКС під час виходів у відкритий космос. Дослідження проб космічного пилу з МКС двічі показали наявність у зразках представників родів Mycobacteria і Delftia, які є представниками типових наземних і морських родів бактерій.

Відео дня

Крім того, в експериментах різних років були виявлені фрагменти: ДНК представника морського бактеріопланктону, що мешкає в Баренцевому морі, а також ДНК бактерій, близьких по своїй первинній структурі бактерій, виявлених у пробах ґрунту острова Мадагаскар і ДНК деяких грибів.

Отримані експериментальні дані дозволили зробити висновок про геохімічний склад космічного пилу на висоті 400 км над поверхнею Землі і його джерела.

У зв'язку з виявленням на поверхні МКС життєздатних спор і фрагментів ДНК мікроорганізмів, вчені Роскосмосу порахували, що потрібно встановити нову верхню межу біосфери Землі на висоті 400 км. Зараз ця умовна межа вважається розташованою на висоті 20 км

Поява морських і наземних мікроорганізмів на обшивці МКС вчені пояснюють "іоносферним ліфтом", коли речовини з поверхні Землі піднімаються на висоти іоносфери.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X