Мрія кулінара. На знаменитому затонулому скандинавському кораблі знайшли безліч спецій

15 лютого, 06:05
Грибшунден потонув у 1495 році (Фото:вікіпедія)

Грибшунден потонув у 1495 році (Фото:вікіпедія)

Грибшунден, який затонув у XV столітті, був виявлений давно і з тих пір там побувало чимало дослідників. Учасники останньої експедиції не очікували побачити нічого цінного, але раптово виявили бочки зі спеціями з усього світу.

Дослідники виявили близько трьох тисяч рослинних зразків, серед яких були прянощі: мускатний горіх, гвоздика, гірчиця, кріп, шафран, імбир, горошини перцю та мигдаль.

Відео дня

Деякі зі спецій повинні були прибути аж із Індонезії, що дозволяє припустити, що король Ганс розвинув активну торгівлю.

Також їм вдалося знайти сушену ожину, малину, родзинки та насіння льону, які вживалися в їжу, а також белену — отруйну рослину, яка часто використовувалася у давнину у лікувальних цілях.

Чорний перець, знайдений на Грибшундені (Фото: PLOS ONE)
Чорний перець, знайдений на Грибшундені / Фото: PLOS ONE

Морські археологи відзначили, що більшість знахідок були у відмінному стані, що пояснюється тим, що корабель затонув у холодних водах Балтійського моря.

Це сталося у 1495 році. Данський король Ганс пришвартував свій Грибшунден біля берегів Швеції, готуючись до зустрічі зі шведським правителем Стеном Стуре Старшим. Він планував укласти угоду, яка б дала йому контроль над Швецією, як уже сталося з Норвегією. Це б дозволило створити об'єднане скандинавське королівство.

Щоб продемонструвати свою велич, Ганс забив судно по вінця солдатами, знаряддями та предметами розкоші.

На нещастя для амбітного монарха та багатьох членів його команди, корабель спалахнув і затонув. Цей інцидент змусив Ганса змінити плани — невдовзі він напав на Швецію і завоював країну замість переговорів.

Показати ще новини
Радіо NV
X