Майже Африка. На Вінниччині знайшли рештки волохатого носорога

14 серпня 2019, 08:02

В селі Гопчиця на глиняному кар'єрі знайшли, ймовірно, кістки вимерлого волохатого носорога. Однак для точного визначення потрібно проводити ще додаткові дослідження та експертизи.

Ця тварина вимерла приблизно 18 тис. років тому, повідомляє сайт села Гопчиця

За словами доктора наук, професора Чернівецького національного університету Богдана Рідуша, який спеціалізується на археології та палеогеографії, усі три кістки – носорога. З ним погоджуються й інші науковці з Національного науково-природничого музею НАН України в Києві та Державного природознавчого музею НАН України у Львові. 

Відео дня

Спершу знахідку розцінили, як рештки мамонта, однак науковець не погоджується із такою думкою.

"Кістка мамонта має іншу морфологію і рази в три більша. Дуже важливо провести там додаткове обстеження, бо наявність кількох кісток може вказувати на цінне місцезнаходження викопної фауни, а може й стоянки. Якщо там знайдено декілька цілих кісток від однієї тварини, то майже гарантовано десь поруч лежить (чи лежав) цілий чи частковий скелет тварини, з черепом", - підкреслює Рідуш.

" У нас гомілкова, ліктьова і якась із зап`ястних кісток. Кістки залягали у жовтому лесі (це така пилувата пориста порода), ймовірно, віком 25-18 тис.р.т. Тож носоріг найбільш ймовірно – волохатий.  Знизу залягає червонуватий пісок, значно давніший. Потрібно збирати всі кістки, які там трапляються, включно з дрібними, а також дивитись чи немає розколотих кременів чи інших каменів", - зазначив археолог.

За словами вчених, в цих місцях й раніше знаходили кістки, але люди не надавали їм значення, бо думали, що це рештки свійських тварин. 

"Дуже прикро, що люди на свій розсуд вирішують, що з ними робити, а не звертаються до фахівців. На жаль, ми втрачаємо нашу історію, наше минуле. Цінні знахідки люди просто викидають, як сміття", – каже директор місцевого музею Михайло Петренко.

Зовнішній вигляд волохатих носорогів відомий з муміфікованих решток, знайдених в Сибіру, ​​а також з наскельних малюнків первісних людей. Довжина дорослого волохатого носорога становила 3,7 м і важив він в середньому від 2 до 3 тонн, але вони могли, ймовірно, досягати й розмірів у 4,3—4,4 м, що більше, ніж довжина сучасного білого носорога. У плечах, де знаходився великий жировий горб, що переходив на шию, вимерлий носоріг мав зріст понад 2 м.

Показати ще новини
Радіо NV
X