На вихідних жителі Землі побачать зорепад Акваріди

5 травня 2017, 19:58
5 і 6 травня в небі можна буде побачити Акваріди - метеорний потік, пов'язаний з кометою Галлея

Земля проходить крізь високоактивний метеорний потік Ета-Акваріди, пік якого припаде на 5 та 6 травня, але зоряний дощ триватиме до кінця місяця, пише Science Alert.

Радіант Акварід, тобто точка, звідки, як здається з Землі, виходять метеори, знаходиться в сузір'ї Водолія і до ранку його видно на південно-сході невисоко над горизонтом. Як зазначають астрономи, приблизно по 20 травня на нічному небі щогодини можна буде спостерігати в середньому по 20 метеорів.

Відео дня

"Вони рухаються дуже швидко - близько 148000 миль в годину (238000 км/год) і вони залишають дуже довгі "хвости" у небі", - пояснює астроном Рей Паолетта.

Найкраще спостерігати за зоряним дощем за містом, далеко від яскравих вогнів. Проте астрономи відзначають, що жителям Південної півкулі пощастить більше - вони зможуть побачити до сорока метеорів на годину, тоді як жителі Північної півкулі - всього 10-20.

Зазначимо, що траєкторія комети Галлея двічі на рік перетинає орбіту Землі. Таким чином, створюється два метеорних потоки. Акваріди — перший з них. Другий носить назву Оріоніди, і їх можна спостерігати в жовтні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X