На території Перу знайшли сліди стародавньої цивілізації

26 травня 2017, 14:42
У Перу були виявлені сліди поселення віком 15 тисяч років - одного із найдавніших на континенті

Дослідження в районі поселення Уака Прієта, яке призвело до таких несподіваних результатів, проводили фахівці з Флоридського Атлантичного університету, повідомляє Science Daily.

Відео дня

Серед знахідок є кам'яні знаряддя, кістки тварин, рештки рослин, вік яких становить не менше 15 тисяч років. Вік їх було встановлено за допомогою радіовуглецевого датування вугілля багать.

"Кургани артефактів, витягнутих з Уака Прієта включають харчові залишки, кам'яні знаряддя праці та інші культурні артефакти, такі як декоративні корзини і текстиль, які дійсно викликають питання про темпи розвитку первісних людей в цьому регіоні, і рівень їх знань і технологій", - говорить один з авторів дослідження Джеймс Адовейсіо, який спеціалізується на вивченні стародавнього текстилю.

З'ясувалося, що 15 тисяч років тому ці люди вміли створювати пастки для риби і морських левів - їх кістки зі слідами вогню знайшли при розкопках. А ось гарпунів або риболовних гачків вчені не виявили, так що стародавні перуанці, ймовірно, добували рибу сітками.

"Для того, щоб зробити ці складні текстильні вироби і корзини, необхідний стандартизований або організований виробничий процес. Як і багато з матеріалів, які були розкопані, навіть кошики відображають рівень складності, що сигналізує про більш складне суспільство. Всі ці речі говорять нам, що ці ранні люди займалися дуже складними соціальними відносинами один з одним", - підкреслив Адовейсіо.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X