На полюсі Юпітера виявили другу Велику пляму
Вчені припустили, що це утворення в атмосфері Юпітера виникає під дією потужних полярних сяйв планети, повідомляє Popular Mechanics.
Пляма знаходиться на рівні термосфери Юпітера, температура тут на 200 градусів нижче, ніж в атмосфері, тобто приблизно 180 градусів Цельсія. Довжина атмосферної плями досягає 24 тисяч кілометрів, а ширина — 12 тисяч кілометрів. За розміром цей вихор порівняємо з більш відомою Великою Червоною Плямою.
"Велика Холодна Пляма набагато більш мінлива, ніж Велика Червона Пляма, яка повільно змінюється. Вона зникає і з'являється, поки у нас є дані про неї за останні 15 років", - підкреслив провідний автор дослідження, Тому Столлард з Університету Лестера.
Столлард і його співавтори проводили спостереження за допомогою чилійського телескопа VLT, а також використовували архівні дані ІЧ-телескопа IRTF за 1995-2000 рр. Потемніла область у верхніх шарах атмосфери Юпітера була знайдена на більшості знімків. Вчені припускають, що це атмосферне явище з'явилося приблизно тисячу років тому.
Нагадаємо, що Велика Червона Пляма являє собою найбільший атмосферний вихор в Сонячній системі, це постійна зона високого тиску, що створює антициклон на Юпітері. Пляма змінюється в розмірах і змінює свій колір впродовж кількох століть.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.