На полюсі Юпітера виявили другу Велику пляму

12 квітня 2017, 11:21
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У верхніх шарах атмосфери Юпітера знайдена темна пляма холодного газу, схоже на Велику Червону Пляму

Вчені припустили, що це утворення в атмосфері Юпітера виникає під дією потужних полярних сяйв планети, повідомляє Popular Mechanics.

Пляма знаходиться на рівні термосфери Юпітера, температура тут на 200 градусів нижче, ніж в атмосфері, тобто приблизно 180 градусів Цельсія. Довжина атмосферної плями досягає 24 тисяч кілометрів, а ширина — 12 тисяч кілометрів. За розміром цей вихор порівняємо з більш відомою Великою Червоною Плямою.

Відео дня

"Велика Холодна Пляма набагато більш мінлива, ніж Велика Червона Пляма, яка повільно змінюється. Вона зникає і з'являється, поки у нас є дані про неї за останні 15 років", - підкреслив провідний автор дослідження, Тому Столлард з Університету Лестера.

Столлард і його співавтори проводили спостереження за допомогою чилійського телескопа VLT, а також використовували архівні дані ІЧ-телескопа IRTF за 1995-2000 рр. Потемніла область у верхніх шарах атмосфери Юпітера була знайдена на більшості знімків. Вчені припускають, що це атмосферне явище з'явилося приблизно тисячу років тому.

Нагадаємо, що Велика Червона Пляма являє собою найбільший атмосферний вихор в Сонячній системі, це постійна зона високого тиску, що створює антициклон на Юпітері. Пляма змінюється в розмірах і змінює свій колір впродовж кількох століть.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X