На плато Наска вчені виявили нову групу древніх зображень

6 квітня 2018, 22:22

Археологи, озброєні супутниками і безпілотними літальними апаратами, відкрили нові малюнки на плато Наска і десятки інших загадкових геогліфів, висічених на землі.

За допомогою дронів фахівці змогли виявити не відомі раніше зображення, повідомляє National Geographic.

Плато Пальпа розташоване в парі десятків кілометрів на північ від Наска. Воно менш відомо, незважаючи на те, що там також є геогліфи - вражаючих габаритів малюнки на поверхні землі. В цілому знайдено близько 50 зображень. На відміну від Наска, де людина зображена тільки одного разу, тут є близько десяти антропоморфних геогліфів різних розмірів.

Відео дня

"Більшість з цих фігур зображають воїнів. Їх можна було помітити на певній відстані, тому люди бачили їх, але з часом вони були повністю стерті", - говорить перуанський археолог Луїс Хайме Кастільо Баттерс.

Нові геогліфи Наска і Пальпа були виявлені за допомогою безпілотників з фотоапаратами і 3D-сканерами. Через ерозію грунту малюнки були менш чіткими, ніж відомі лінії Наска, тому їх важко помітити з літака.

Деякі малюнки присвячені звірам і птахам (серед них, наприклад, пелікан довжиною понад 400 метрів), і, крім того, тут також зустрічаються смуги та інші геометричні візерунки. Їх точний вік і походження залишаються предметом дискусій: ряд вчених вважає, що "нові" геогліфи теж були створені культурою Наска, але інші вважають, що вони відносяться до культури Паракаса, що існувала між 500 р до н.е. і 200 р н.е.

Нові геогліфи потрапляють в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, але поки вони ще не зареєстровані в перуанському міністерстві культури. Один з авторів відкриття, Фабріціо Серван, студент Папського Католицького Університету в Перу, каже, що в даний час розробляються необхідні карти і малюнки.

Раніше НВ повідомляло про те, що на початку 2018 року водій вантажівки Ханьер Хесус Флорес Віго звернув з дороги і проїхався по геогліфам Наска, яким більше 2 тисяч років. Далекобійник проігнорував численні попереджувальні знаки і наїхав на мінімум три малюнки. Хесус заявляє, що не знає місцевості і через поломки звернув з дороги.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X