На планері в космос. Perlan 2 успішно пройшов випробування

26 вересня 2015, 14:57
У США пройшли успішні випробування планера, націленого на підкорення космосу

Пілотований літальний апарат Perlan 2 піднявся в небо на півтора кілометра, а швидкість польоту досягала 643 км/год, повідомляє Популярная механика.

Планер нового покоління почала створювати ще в 1992 році некомерційна організація Perlan Project. Одним з її засновників був льотчик і мандрівник Стів Фоссет.

Відео дня

Після смерті Фоссета у 2007 році роботи на деякий час зупинилися, але потім проект був підтриманий концерном Airbus.

Ідея планера, здатного відправитися в стратосферу на висоту 27 тисяч метрів, здалася їм цікавою. Адже не можна виключати, що через десятки років суборбітальні пасажирські авіаперевезення стануть нормою. Більш того, представники Airbus вважають, що літальний апарат, який може вести дослідження з висоти стратосфери і не забруднювати при цьому повітря, може бути корисним у багатьох галузях науки.

Випробування нової моделі, Perlan 2, відбулися 23 вересня 2015 року. Планер злетів з аеропорту Roberts Field в штаті Орегон. Perlan 2, який має розмах крил близько 25 метрів, на старті буксирується звичайним літаком, а потім, набираючи швидкість і висоту за рахунок енергії вітру, працює автономно.Наступний етап випробувань призначений на 2016 рік. Третє покоління планера запустять в Аргентині. Вчені планують, що з допомогою атмосферних хвиль він підніметься на велику висоту і досягне стратосфери.

"Ми звикли думати, що в стратосфері майже немає погодних явищ, але це не так. Найбільші вітрові хвилі на планеті піднімаються саме там", — заявив керівник проекту Ед Уорнок.

Якщо політ буде вдалим, Perlan 3 поб'є рекорди висоти для крилатих літальних апаратів.

Раніше NASA опублікувало фотографію світанку на Землі з космосу. Фотографію зробили космонавти з США і РФ Скотт Келлі і Михайло Корнієнко. Так вони "відзначили" свій 171-й день на борту МКС.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X