На півдні Франції знайшли загублене давньоримське місто

4 квітня 2017, 07:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У французькому містечку Узес вчені з Національного інституту археологічних досліджень країни виявили сліди 2000-літнього римського міста

Першими знайденими артефактами стали мозаїки, що прикрашали підлогу грандіозної будівлі римської архітектури, пише Science Alert.

Вчені відшукали 2000-літній комплекс споруд, серед яких є пекарні. Стіни і підлога цих споруд містять розпис і гравюри, в тому числі дві мозаїки, які майстри виклали на підлозі.

Відео дня

"Ця мозаїка дуже вражає через свій великий розмір, схоронність і мотиви, які поєднують в собі класичні геометричні форми з зображеннями тварин. Цей вид складної мозаїчної мостової часто зустрічається в римському світі в 1-му і 2-му століттях нашої ери, але наша мозаїка була створена приблизно за 200 років до цього, так що це дивно", - пояснюють дослідники.

Изображение птицы на найденной мозаике. Фото: INRAP
Изображение птицы на найденной мозаике. Фото: INRAP Фото:

Раніше про це поселення вченим не було відомо майже нічого. Розкопки були розпочаті в жовтні 2016 року, коли на місці в ході будівництва школи були виявлені стародавні будівлі під землею.

"До початку нашої роботи, ми знали, що там було римське місто під назвою Ucetia тільки тому, що його ім'я було згадано на стелі в Німі, поряд з 11 іншими назвами поселень в цьому регіоні", - розповідає Філіп Кейн з французького Національного інституту превентивних археологічних досліджень.

Команда інституту буде продовжувати розкопки протягом 2017 року. Науковий звіт про виявлені артефакти також буде опубліковано протягом 2017 року, коли артефакти будуть належним чином проаналізовані і датовані.

В кінці 2014 року НВ повідомляло, що археологи виявили стародавнє підземне місто в історичній області Туреччини Каппадокія, відомої на весь світ своїми дивними ландшафтами вулканічного походження.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X