На МКС виявили коробку з дискетами

23 листопада 2018, 12:35

Астронавт Європейського космічного агентства Олександр Герст виявив колекцію дискет на борту МКС.

Дискети були заховані в одній із шафок, в яку, здається не заглядали кілька років, пише The Verge.

20 листопада Міжнародна космічна станція відзначила своє 20-річчя. Можливо, в зв'язку з цим Олександр Герст і вирішив полазити по старим шафам.

Відео дня

"Я знайшов шафку на @Space_Station, яку, ймовірно, не відкривали довгий час", - написав астронавт.

Більшість знайдених дискет мають логотип NASA і, вирогідно, містять якусь службову інформацію. Дві з них, підписані як Shep і Sergei, ймовірно, належали космонавтам Вільяму Шепарду і Сергію Крикальову, які були в складі першого екіпажу в 2000 році.

Користувачі Twitter помітили, що ще на одній дискеті написано Norton's Utilities for Windows 95/98 Version 4.0 - цей артефакт відносився до часів DOS, коли без нортоновських утиліт для форматування та перевірки дисків, відновлення випадково видалених файлів, було не обійтися. Вони використовувалися і після появи Windows.

Як зазначає видання N + 1, викинути щось з МКС досить непросто - сміттям навантажують вантажні кораблі, у яких обмежена місткість. Тому на МКС залишається багато техніки минулих поколінь. Управління системами МКС йде через ноутбуки. Всього на МКС їх близько 80, більшість - Lenovo T61P, але частина - старі Lenovo A31p Thinkpad з процесорами Pentium 4.

Першими ноутбуками на МКС, якими, користувалися, найімовірніше, Крикальов і Шепард, були IBM ThinkPad 760XD, які були спеціально модифіковані для використання в космосі. У цих комп'ютерів був зовнішній дисковод для тридюймових дискет.

Показати ще новини
Радіо НВ
X