На місці падіння космічної вантажівки Прогрес знайшли електромотор

16 грудня 2016, 09:48
Фахівці Роскосмосу знайшли в Туві чотири фрагменти космічного корабля Прогрес МС-04 - це баки води, електромотор і жерстяний фрагмент, які не представляють небезпеки для екології

Фрагменти будуть транспортовані вертольотом у Новосибірськ, де на базі Сибірського НДІ авіації імені Чаплигіна буде прийнято рішення, куди їх далі переправити, повідомляє ТАСС з посиланням на прес-секретаря глави республіки Тува Долаану Салчак.

Відео дня

За її словами, фахівці Роскосмосу розповіли в ефірі місцевого телебачення про пошуки фрагментів.

"Ми знайшли два бака води з космічного корабля Прогрес. Також знайшли електромотор і ще один жерстяний фрагмент, це шматок банки від пайка космонавтів. Незважаючи на те, що ми впевнені у відсутності негативного впливу на природне середовище, ми все одно зробили відбір проб для подальшого аналізу, щоб ще раз переконатися, що ніякого негативного впливу немає", - навела вона слова головного спеціаліста Центру експлуатації об'єктів наземної космічної інфраструктури Роскосмосу Ігоря Ляховенко.

Фахівці розповіли, що були складнощі з доставкою об'ємних і важких баків. "Вони діаметром 90 см, їх по сильно пересіченій місцевості на санчатах з ущелини доставляли дві години до вертольота. Незважаючи на такі важкі зимові умови, все було зроблено. Знайшли всі ці чотири фрагменти", - навела Салчак слова начальника відділу районів падіння Центру експлуатації об'єктів наземної космічної інфраструктури Роскосмосу Андрія Полуаршинова.

Фрагменти будуть транспортовані вертольотом у Новосибірськ, де на базі Сибірського НДІ авіації імені Чаплигіна буде прийнято рішення, куди їх далі переправити. Фахівці вважають, що на землю могли впасти не більше 10% від усього космічного апарату.

Між тим, держкомісія продовжує роботу і розглядає різні версії події. Результати її роботи будуть оприлюднені не раніше 20 грудня.

Раніше серед причин падіння вантажівки називалися недбалість при виробництві двигуна РД-0110 третього ступеня ракети-носія Союз-У і технічні проблеми на борту корабля.

Показати ще новини
Радіо НВ
X