На місці катастрофи античного корабля знайшли загадковий бронзовий диск

5 жовтня 2017, 16:17
У Середземному морі біля острова Антикітера водолази знайшли уламки бронзових і мармурових статуй, а також бронзовий диск

Місце цієї корабельної аварії цікаво тим, що приблизно там же в 1902 році був знайдений таємничий Антикітерський механізм, пише Science Alert.

Група грецьких і шведських археологів виявила бронзову руку стародавньої статуї. Це досить рідкісна знахідка - більшість бронзових статуй давньогрецьких скульпторів до наших днів не збереглися. Крім руки були знайдені срібна чаша, кришка саркофага з червоного мармуру, людські останки і бронзовий диск із зображенням бика.

Відео дня

Цей диск трохи нагадував Антикітерський механізм: збігалися форма елементів, отвори для заклепок або гвинтів. Але сканування показало, що на диску намальовані не шестерні, а бик. Судячи з усього, цей диск був декоративним елементом античного щита.

Наступна експедиція планується на травень 2018 року. Водолази збираються пробратися в трюм, де, ймовірно, все ще залишається вантаж. Металодетектори показали, що під шаром придонних наносів має перебувати ще сім статуй. Корабель завалений величезними каменями - це результат потужного землетрусу, що стався в IV столітті н.е.

"Ми вважаємо, наші знахідки показують, що там, на дні, все як і раніше. Хоча ця область була порушена попередніми розкопками", - сказав один з учасників розкопок, Брендан Фолі з Університету Лунда.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X