На Марсі знайшли таємничі органічні речовини

7 червня 2018, 22:35

Пошуковий апарат NASA виявив у скелях на Марсі нові докази того, що на планеті могло бути життя.

Як відзначили астрономи під час прес-конференції, "ці знахідки є хорошим знаком для майбутніх місій, які досліджують поверхню планети", повідомляється на офіційному сайті NASA.

Відео дня

Нові результати - "жорсткі" органічні молекули в осадових породах віком близько трьох мільярдів років, які перебували поблизу поверхні, а також дані про сезонні коливання рівнів метану в атмосфері.

"Відкриття метану і органіки на Марсі має величезне значення для пошуків слідів життя. Curiosity вже показав, що озеро, що покривало дно кратера Гейл 3,5 мільярда років тому, було потенційно жилим. З огляду на присутність органіки на його дні, тепер питання про існування марсіанського життя стало ще більш актуальним ", - зазначає Інге Кейт, планетолог з університету Утрехта.

Основу цих порід віком близько 3,5 мільярдів років складають філосилікати, сульфати і оксид заліза. При цьому, оскільки раніше на цій ділянці, ймовірно, знаходилося озеро, то ці відкладення вчені вважали підходящим місцем для накопичення і збереження органічних речовин.

Органічні молекули зазвичай пов'язані з життям, але також можуть бути створені небіологічними процесами і не обов'язково є показниками життя.

"Марсохід Curiosity не визначив джерело органічних молекул. Чи містить вона історію давнього життя, чи була вона їжею для живих істот або існувала в відсутність життя, органічна речовина в марсіанських матеріалах містить хімічні підказки для вивчення планетарних процесів", - заявила Дженніфер Ейгенброд з Центру космічних польотів Годдарда NASA.

Також вчені описують відкриття сезонних змін в метані в атмосфері Марса протягом майже трьох марсіанських років, що становить майже шість земних років. Вчені не можуть виключити можливість біологічного походження цього метану, так як його рівень змінюється від сезону до сезону.

Результати також вказують на концентрацію органічного вуглецю близько 10 частин на мільйон або більше. Це близько до кількості, що спостерігається в марсіанських метеоритах, і приблизно в 100 разів більше, ніж попередні виявлення органічного вуглецю на поверхні Марса. Деякі ідентифіковані молекули включають тіофен, бензол, толуол і невеликі вуглецеві ланцюги, такі як пропан або бутен.

"Чи є ознаки життя на Марсі? Ми не знаємо, але ці результати говорять нам, що ми на правильному шляху", - сказав Майкл Майєр, провідний науковий співробітник дослідницької програми NASA.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X