На дні. Столиця Ірану повільно опускається під землю

11 грудня 2018, 09:34

Місто Тегеран з населенням 15 мільйонів чоловік, найбільш густонаселене місто в Західній Азії, швидко тоне, і цей процес може бути необоротним.

Земля в деяких районах міста опускається зі швидкістю 24 сантиметрів на рік, пише Science Alert.

Використовуючи супутникові дані, дослідники з Німецького дослідницького центру геофізичних досліджень GFZ в Потсдамі проаналізували ступінь осідання в регіоні Тегерана в період з 2003 по 2017 рік. Завдяки методиці, яка може виявляти дуже тонкі зміни в деформації грунту з плином часу, команда визначила три різних області, де земля опускається більш ніж на 25 сантиметрів на рік.

Відео дня

Така швидкість опускання зустрічається не у всіх районах міста, так, наприклад, в безпосередній близькості від міжнародного аеропорту Тегерана, зниження рівня землі становить близько 5 сантиметрів на рік.

"В останні десятиліття швидке зростання населення в поєднанні з розвитком міста і промисловості збільшили потребу у водопостачанні на Тегеранській рівнині. В результаті обширного виснаження підземних вод рівнина піддається швидкому осіданню грунту", - пояснюють автори в своїй статті.

За словами дослідників, бурхлива економіка і зростання населення Тегерана з 1960-х років привели до того, що в 2012 році в водоносних горизонтах регіону було використано більше 32 000 свердловин (в 1968 році їх було менше 4000). Всього за період з 1984 по 2011 рік рівень підземних вод в Тегерані знизився приблизно на 12 метрів.

"Це одні з найвищих на сьогодні темпів осідання в світі", - сказав Nature Роберто Томас з Університету Аліканте в Іспанії, який не брав участі в дослідженні.

"Якщо не буде впроваджено ефективне управління підземними водами, просідання в Тегерані триватим. Як очікується, це призведе до подальшого пошкодження інфраструктури, особливо в регіонах з високими градієнтами зміщення в міських районах Тегерана і поблизу аеропорту IKA", - пояснюють автори.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X