На дні озера в Мексиці знайшли індіанську "модель Всесвіту"

9 січня 2018, 07:05

Експерти з Національного інституту антропології та історії Мексики знайшли на дні озера біля підніжжя вулкана Істаксіуатль давнє кам'яне святилище ацтеків

Археологи припускають, що ця споруда служила індіанцям моделлю Всесвіту, пише Science Alert.

Кам'яна структура, яку виявили на дні озера, складається з каменів різного розміру, що відображають розташування зірок і галактик. Якщо подивитися на модель зверху, то виникає особливий оптичний ефект і здається, що кам'яні зірки парять над водою.

Відео дня

"Оптичний ефект, який виникає в дзеркалі води, а також структура об'єкта та особливості використовуваних в конструкції елементів, свідчать про те, що перед нами мініатюрний Всесвіт в уявленні древніх ацтеків", - відзначає одна з авторів відкриття Ірис Ернандес.

Вона зазначає, що модель відображає ацтекські міфи про створення світу. Згідно з ними в давнину не було суші. Морське чудовисько Сіпактлі жило в первісному океані, а потім з його тулуба боги створили небо і землю.

Неподалік від святилища було також знайдено безліч артефактів, в тому числі керамічних матеріалів, пов'язаних з древнім ацтекських богом дощу Тлалоком. Експерти вважають, що святилище використовували для ритуалів на честь Тлалока та інших божеств води і землі. Вік артефактів становить близько тисячі років.

Раніше НВ повідомляло, що вченим вдалося виявити таємний хід під пірамідою Місяця в районі стародавнього міста Теотіуакан у Мексиці. Археологи з мексиканського Національного інституту антропології та історії виявили тунель за допомогою методу, який називається томографією електроопору. Прямий тунель розташований під пірамідою Місяця на відстані близько 10 метрів під землею і, як вважається, є шляхом до підземного світу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X