На дні моря біля Великого Бар'єрного рифа знайшли блакитну діру

27 вересня 2017, 10:40
Близько австралійського Великого Бар'єрного рифа виявили підводну воронку, яка відноситься до так званих "блакитних дірок"

Цікаво, що морський біолог Джонні Гаскелл, який виявив печеру, вперше побачив цю блакитну діру на Google Maps, пише Mashable.

"Ми з командою перевірили її, хоча вона розташована далі, ніж наші звичайні маршрути. В те, що ми виявили всередині було важко повірити, враховуючи, що п'ять місяців тому над цим місцем пройшов циклон", - розповів Гаскелл журналістам.

Відео дня

Гаскелл впевнений, що він з колегами були першими людьми, які пірнули в цю печеру. Також вчені вирішили не публікувати точні координати нової блакитний дірки, щоб уберегти її від туристів.

"На глибині від 15 до 20 метрів там були величезні корали Seriatopora і подовжені корали Acropora. Обидва види коралів створили найбільші колонії з тих, які я коли-небудь бачив. Наша діра не така глибока, як знаменита Велика блакитна діра в Белізі, але це дійсно унікальне місце ", - підкреслив Гаскелл.Термін " блакитна дірка " - це загальна назва для карстових порожнин, які заповнені водою і знаходяться нижче рівня моря. Свою назву отримали через вражаючого контрасту глибокої темно-блакитний води і більш світлої води навколо. Багато блакитні діри утворилися під час льодовикового періоду, коли рівень поверхні води був нижче на 100-120 метрів.

Раніше НВ повідомляло, що Великий бар'єрний риф спробують очистити за допомогою гігантських морських равликів. Будуть профінансовані дослідження з розведення рідкісних равликів, щоб ті атакували морських зірок, які також відомі під назвою "терновий вінець". Саме ці морські зірки вважаються головним природним ворогом коралових поліпів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X