На дні Балтійського моря знайшли легендарний корабель "Новік"

18 червня 2018, 10:23

Міжнародна фінсько-російська команда виявила в Фінській затоці місце загибелі військового корабля.

Цим кораблем, на думку вчених, є знаменитий ескадрений міноносець "Новік", повідомив РІА Новини керівник археологічної експедиції Костянтин Богданов.

До моменту введення в дію в 1913 році "Новік" був найшвидшим кораблем в світі, учасником майже всі бойових дій на Балтиці в роки Першої світової війни.

Відео дня

"У рамках спільного проекту фінської пошукової команди SubZone і російської експедиції "Уклін кораблям Великої Перемоги" в районі мису Юмінда виявлено місце загибелі ескадреного міноносця "Новік". Корабель лежить на глибині 75 метрів посередині Фінської затоки. Корпус розламаний на дві частини в результаті підриву на міні. Носова частина перевернута догори кілем, а корми з знаряддями і надбудовою на рівному кілі, на кормі чітко читається назва корабля на момент загибелі - "Яків Свердлов" і герб СРСР", - сказав Богданов.

Він також повідомив, що місце загибелі корабля було визначено російським істориком Михайлом Івановим за німецькими архівними матеріалами. У звітах німців збереглися дані про помилкове бомбометання в 1943 році по якомусь об'єкту, який німці вважали радянським підводним човном Щ-406. До того моменту Щ-406 вже загинув біля острова Великий Тютерс.

В результаті гідролокаційного пошуку, проведеного керівником SubZone Іммі Валлін, на дні був виявлений об'єкт, за контурами схожий на ескадрений міноносець з гарматами на кормі, додав Богданов. В результаті занурення 16 червня з борту дослідницького судна Yoldia проведена ідентифікація корабля, знайдено назву і герб, оглянуті три 102-міліметрових гармати головного калібру, що розташовувалися на кормовій палубі, а також характерна для "Новіка" кормова надбудова з запасним штурвалом і машинним телеграфом.

Корабель загинув 28 серпня 1941 року під час Талліннського переходу. Причиною загибелі став підрив на міні. Легендарний корабель розірвало на дві частини в районі другої димової труби.

Раніше НВ повідомляло, що на набережній острівця Скепсхольмен в центрі столиці Швеції Стокгольма виявили залишки королівського флагмана XVII століття. Археологи з Стокгольмського Морського Музею вважають, що корабель був в основному побудований в період між 1612 і 1614 роками.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X