На березі Волги знайшли кістки гігантського динозавра

7 грудня 2018, 13:51

Палеонтологи з Росії описали новий вид динозавра - волгатитана - по семи хребцям, які були знайдені на берегах Волги, в п'яти кілометрах від Ульяновська.

Вік знахідки вчені оцінюють приблизно в 130 мільйонів років, пише EurekAlert!.

Волгатитан, він же Volgatitan simbirskiensis, відноситься до групи зауроподів - гігантських травоїдних динозаврів з довгою шиєю і хвостом, які жили на Землі близько 200-65 мільйонів років тому. Давня рептилія з берегів Волги важила близько 17 тонн, але була не найбільшою серед її родичів.

Відео дня

Судячи з усього, це була доросла особина: вік визначили по невральним дугам, які повністю зрослися з самими хребцями.

Рештки динозавра були виявлені поблизу села Сланцев Рудник. Саме там, в 1982 році, Володимир Єфімов виявив три великих хребця, що випали з високої скелі. Пізніше, в 1984-1987 роках, були знайдені інші хребці. Співробітники місцевого палеонтологічного музею назвали незвичайні знахідки "гігантськими хребцями невідомої таксономічної приналежності".

"На початку 1990-х років Володимир Єфімов показав фотографії кісток відомому палеонтологові Льву Несову. Лев Олександрович припустив, що хребці належать гігантським рослиноїдним динозаврам - зауроподам. У 1997 році Володимир Єфімов опублікував попередню замітку про цю знахідку в Палеонтологічному журналі, в якій відніс хребці до завропод сімейства Brachiosauridae. У липні минулого року мені нарешті вдалося вивчити кістки, а також вдалося визначити їх приналежність до нового таксону титанозаврів", - розповів один з авторів відкриття, професор Володимир Авер'янов.

Цей ящір став дванадцятим видом стародавніх рептилій, що відносяться до одного з двох загонів динозаврів і описаних зі знахідок, зроблених в Росії. Серед них всього три зауропода: Tengrisaurus starkovi, Sibirotitan astrosacralis і Volgatitan simbirskiensis.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X